100% rakytníková šťáva 350 ml

Neohodnoceno
229 Kč
Skladem

100% rakytníková šťáva. Nevaříme ji, proto obsahuje maximum živin a vitamínů, které v ovoci vyrostly. Výrazně podporuje imunitu.
Doporučujeme konzumovat 1 polévkovou lžíci denně jako prevenci.

Kategorie: Imunita
Hmotnost: 0.75 kg
Složení: čistá rakytníková šťáva 100%

Jak užívat rakytník? Správné dávkování a jeho vedlejší účinky jsou velmi individuální.

 

Rakytník a denní doporučená dávka vitamínu C

Denní dávka vitamínu C pro člověka ve formě plodů rakytníku se pohybuje v rozmezí 50 – 70mg. Obsah vitamínu C v rakytníku kolísá mezi 360–450 mg/100 g, vyšší obsah mají už jen šípky. Rakytníkové listy obsahují velké množství vápníku a hořčíku. Hořčík hraje důležitou roli pro zdraví cév a srdce, přičemž snižuje nebezpečí arterosklerózy.
Pří užívání prodů rakytníku se zlepšuje celkový stav lidského organizmu a zvyšuje se jeho výkonnost. Plody a štáva stimulují žaludek. V lidové léčbě se proto používá odvar z plodů na léčbu žaludečních chorob a odvar plodů společně s listy a výhonky se používá při revmatizmu a dně.

Čerstvou rakytníkovou šťávu můžete smíchat s kvalitním tekutým medem. Preventivně se potom užívá 1 lžička tohoto medu denně. Dětem potom stačí poloviční dávka. 

Vedlejší účinky a kontraindikace
Níže uvedeme doposud zjištěné nežádoucí účinky, při užívání je vždy nejbezpečnější se poradit s lékařem. Přípravky ze surových plodů ve velkém množství můžou způsobit pálení žáhy. U velmi citlivých lidí smůže rakytník vyvolat alergickou reakci, proto je vždy vhodné se poradit s lékařem.